AS “A.C.B.” grupas uzņēmumi saņem trīs apbalvojumus konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2022”

3.04.2023

2023. gada martā norisinājās ikgadējā konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva” Gala ceremonija. Tajā tika godalgoti žūrijas visaugstāk novērtētie 2022. gadā ekspluatācijā nodotie arhitektūras, restaurācijas, teritorijas labiekārtojuma un inženierbūvju objekti – kopumā 10 nominācijās.

Konkursa kategorijā “Inženierbūves pārbūve” trīs apbalvojumi piešķirti AS “A.C.B” grupas uzņēmumiem:

  1. Vieta – Rekonstrukcija Palangas lidostā

Būvdarbu veicējs AS “A.C.B.”, pasūtītājs “Lietuvos oro uostai”, projekts “Sweco Lietuva”.

Palangas lidostas rekonstrukcijas darbi tika veikti 2021. gadā, bet objekts nodots ekpluatācijā 2022. gadā. Projekts bija sarežģīts ne vien augsto kvalitātes prasību, bet arī ļoti īsā izpildes termiņa dēļ. Darbu izpildei lidosta tika slēgta uz 45 dienām. To laikā tika veikta gandrīz 2,3 kilometrus garā un 45 metrus platā skrejceļa atjaunošana, kā arī manevrēšanas ceļa un lidaparātu stāvvietu rekonstrukcija, kopumā noasfaltējot aptuveni 470 000 m2. Vienlaikus tika atjaunotas arī inženiertehniskās un apgaismes sistēmas.

132

  1. Vieta – Tilta pār Gauju pārbūve

Būvdarbu veicējs SIA “8 CBR”, pasūtītājs VAS Latvijas valsts ceļi, projekts Projekts 3.

Remontdarbi uz vēsturiskā tilta pār Gauju Strenčos tika sākti 2021. gada vasarā, bet objekts nodots ekpluatācijā 2022. gadā. Būvdarbu laikā tiltam, kas tiek uzskatīts par vienu no vecākajiem daudzlaidumu dzelzsbetona tiltiem Baltijas valstīs, tika izbūvēti divi jauni dzelzsbetona laidumi agrāko tērauda siju laidumu vietā, atjaunotas tilta dzelzsbetona konstrukcijas, kā arī pārbūvēts ceļa segums ap 700 m posmā pie tilta. Tādējādi pēc darbu pabeigšanas visas tilta konstrukcijas tagad ir no monolīta dzelzsbetona un 100 m garais tilts ir ieguvis vienotu arhitektonisko veidolu. Pēc pārbūves tiltu visā garumā klāj vēsturiskais bruģakmens, kas tika demontēts no tilta klāja, kā arī atrasts zem ceļa seguma pie tilta.

645 (2)

Atzinība – Stacijas ielas pārbūve Rēzeknē

Būvdarbu veicējs SIA “ACBR”, pasūtītājs Rēzeknes valstspilsētas dome, projekts BM projekts.

Pārbūves darbi Stacijas ielas posmā no Atbrīvošanas alejas līdz Zemnieku ielai tika uzsākti 2021. gada rudenī un noslēgti 2022. gadā. To ietvaros apvienotas Atbrīvošanas alejas nobrauktuves un uzbrauktuves pieslēguma vietas Stacijas ielai un Dārza ielas satiksmes mezglam un izbūvēts ovāla veida rotācijas aplis, tādējādi uzlabojot satiksmes drošību. Tāpat pilnībā pārveidota Stacijas iela, padarot to drošāku gājējiem un velosipēdistiem, bet teritorijā pie dzelzceļa stacijas “Rēzekne 2” paplašināta stāvlaukuma zona. Projekta ietvaros arī nomainītas inženierkomunikācijas, apgaismojuma tīkls un veikti darbi teritorijas labiekārtošanā un apzaļumošanā.

87

Nozīmīgu panākumu sasniegšanā būtiska ir gan veiksmīga sadarbība, gan kompetenta komanda. Tāpēc lepojamies ar savu komandu paveikto un apsveicam mūsu pasūtītājus un sadarbības partnerus!

Konkurss “Latvijas Būvniecības gada balva” norisinās katru gadu. Tas tiek organizēts, lai popularizētu drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas Republikas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji u.c. Konkursa organizēšanas mērķis ir paaugstināt būvniecības, projektēšanas un arhitektūras nozares prestižu sabiedrībā, popularizējot labas prakses pieredzi Latvijā un aiz tās robežām

Iepriekšējais sludinājums Nākamais sludinājums
Atpakaļ uz sludinājumiem

Arhīvs