AS “A.C.B.” veiks 5. tramvaja maršruta infrastruktūras posma pielāgošanu zemās grīdas tramvaja parametriem

3.04.2023

AS “A.C.B.” un “Rīgas satiksme” parakstījušas 8,87 miljonu eiro līgumu par būvdarbu veikšanu 5. tramvaja maršruta posmam – Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojums līdz galapunktam “Iļģuciems”. Būvdarbus plānots uzsākt jau aprīlī un noslēgt 2023. gada nogalē.

“Salīdzinoši īsā laika posmā mums ir jāpaveic ievērojams darbu apjoms. Turklāt būvdarbi jāplāno tā, lai tik blīvi apdzīvotā vietā ar samērā augstu satiksmes intensitāti iedzīvotājiem radītu pēc iespējas mazāk neērtību. Vienlaikus, neskatoties uz termiņiem, esam apņēmušies arī atbalstīt Rimi Rīgas maratonu un Pasaules skriešanas čempionātu, nodrošinot iespēju tos realizēt kā sākotnēji iecerēts. Tāpēc ar pasūtītāja un būvuzraudzības atbalstu darbus plānojam pakārtot arī šo pasākumu vajadzībām,” stāsta AS “A.C.B.” Projektu direktors Andris Miezis, uzsverot, ka uzņēmuma pieredze komplicētu un sarežģītu inženierbūvju būvniecībā ir priekšrocība, lai šādos apstākļos plānotos būvdarbus varētu veikt atbilstošā kvalitātē un noslēgt laikus.

Būvdarbu laikā paredzēta esošās tramvaja infrastruktūras un ar to saistīto objektu pārbūve, tostarp, sliežu konstrukcijas atjaunošana un jaunu sliežu izbūve. Vienlaikus plānota arī vides pieejamības prasībām atbilstošu, paaugstinātu tramvaja pieturu platformu izbūve gan ielas braucamajā, gan ietves daļā un pieturu aprīkojuma ierīkošana. Tāpat tiks veikta arī tramvaja kontakttīkla balstu un uzkarsistēmas izbūve, elektrokabeļu pārbūve un jaunu posmu izbūve, sliežu ceļu drenāžas tīklu izbūve, apgaismojuma gaisvadu tīklu ar gaismekļiem pārbūve, kā arī ielu un ietvju apmaļu pārbūve un seguma atjaunošana.

Lai būvniecības darbi noritētu raitāk, to laikā tramvaju kustība posmā no Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojuma līdz galapunktam “Iļģuciems” tiks slēgta un pasažieru pārvadājumus “Rīgas satiksme” nodrošinās ar autobusu.

Iepriekšējais sludinājums Nākamais sludinājums
Atpakaļ uz sludinājumiem

Arhīvs