Svinīgi atklāti būvdarbi 5. tramvaja maršruta posmā – Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojums līdz galapunktam “Iļģuciems”

24.04.2023

Klātesot AS “A.C.B.”, Rīgas domes un “Rīgas satiksme” pārstāvjiem, 19. aprīlī svinīgi atklāti 5. tramvaja maršruta posma – Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojums līdz galapunktam “Iļģuciems” – būvdarbi.

Ņemot vērā, ka projekta realizācija paredzēta vairākos posmos, patlaban strauji tiek uzsākti pirmā posma – no Jūrmalas gatves līdz Pulka ielai – būvdarbi, bet atlikušajos posmos darbus pakāpeniski plānots sākt jau tuvāko mēnešu laikā.

“Sākotnēji apmēram 500 m garumā demontēsim esošos sliežu ceļus un akmens segumu ap tiem, lai izbūvētu jaunās inženierkomunikācijas. Savukārt, lai iespējami mazinātu iedzīvotājiem radītās neērtības, autotransporta brauktuves pārbūvi uzsāksim tikai pēc jauno sliežu ceļu izbūves, noslēdzot komunikāciju būvdarbus. Brauktuve un sliežu ceļi tiks izbūvēti vienā līmenī, bet pieturvietām tiks veidoti platformu paaugstinājumi. Tas ļaus ikvienam ērti un droši izmantot jauno infrastruktūru,” skaidro AS “A.C.B.” operatīvais vadītājs Armands Sviķis.

Iepriekš jau ziņots, ka 2023. gada martā AS “A.C.B.” un “Rīgas satiksme” parakstīja 8,87 miljonu eiro līgumu par 5. tramvaja maršruta infrastruktūras posma pielāgošanu zemās grīdas tramvaju parametriem. Projekta ietvaros plānoti sekojoši darbi:

  • tramvaja sliežu ceļu pārbūve,
  • iekāpšanas-izkāpšanas un pieturvietu platformu izbūve,
  • kontakttīkla konstrukciju pārbūve ar jaunu balstu izbūvi un kontakttīkla uzkarsistēmas pārbūvi, nodrošinot gan ar pantogrāfu, gan kontaktstieni aprīkotu tramvaju kustību,
  • kontakttīklu barojošo zemsprieguma kabeļu pārbūve un jaunu kabeļu izbūve ar pievadiem līdz “Rīgas satiksme” apakšstacijai Slokas ielā 54B un līdz elektrokabeļu savienojumam Jūrmalas gatvē.

Būvdarbus plānots noslēgt 2023. gada nogalē.

4 3 1DSC06653DSC068185

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs