A.C.B. PAZIŅOJUMS

14.06.2023

Saistībā ar izmeklēšanu par iespējamiem konkurences tiesību pārkāpumiem ceļu būvniecībā laika posmā no 2016. līdz 2018. gadam, AS “A.C.B.” ar Konkurences padomi ir panākusi izlīgumu. Izmeklēšanas ietvaros attiecībā uz “A.C.B.” saskatāmi iespējami konkurences tiesību pārkāpumi septiņos iepirkumos, no kuriem “A.C.B.” ir uzvarējis vienā iepirkumā 2017. gadā. Minētā iepirkuma kopējā līguma summa ir 1,1 miljons eiro, kas sastāda 1,6% no “A.C.B.”  gada apgrozījuma konkrētajā periodā. Iespējamie konkurences tiesību pārkāpumi saistīti ar komerciāli sensitīvas informācijas apmaiņu saistībā ar plānu atklāšanu, vienlaikus nekonstatējot vienošanos par iepirkumu cenu saskaņošanu vai to iespējamo paaugstināšanu.

“Ar šodienas izpratni izvērtējot Konkurences padomes secinājumus un mērķi nodrošināt uzņēmuma darbības nepārtrauktību, lai koncentrētos uz valstiski nozīmīgu projektu īstenošanu, ar Konkurences padomi ir panākts izlīgums. Tas paredz nosacījumus uzņēmuma uzticamības atjaunošanai, kā arī soda naudu 2,9 miljonu eiro apmērā, apmaksājamu saskaņā ar 42 mēnešu maksājuma grafiku,” norāda AS “A.C.B.” valdes locekle Anna Priščepa.

“A.C.B.” novērtē Konkurences padomes kā svarīgas regulējošas valsts iestādes lomu, aizsargājot uzņēmumu un sabiedrības intereses, kā arī pilnībā atbalsta tās centienus, kas vērsti uz labas prakses un atbildības veicināšanu ceļu un tiltu būvniecības nozarē.

30 gadu darbības laikā uzņēmums ir nepārtraukti attīstījies, mērķtiecīgi pilnveidojot uzņēmuma pārvaldības procesus un iekšējās kontroles mehānismus, stiprinot caurspīdīgu un atklātu uzņēmējdarbības vidi.

“A.C.B.” prioritāte arī turpmāk ir strādāt, sniedzot savu ieguldījumu Baltijas autoceļu un tiltu infrastruktūras atjaunošanā, veicināt Latvijas eksportu un kopumā celt ekonomiku, īstenojot augstas kvalitātes ceļu un tiltu būvniecības pakalpojumus, nodrošinot vairākus simtus darbavietu un katru gadu nomaksājot nodokļus valstij vismaz sešu miljonu eiro apmērā.

 

AS “A.C.B.” valdes locekle

Anna Priščepa

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs