Starptautiskajā lidostā “Rīga” atjaunots 1.perons

2.12.2015

Starptautiskajā lidostā “Rīga” pilnsabiedrība “ACB&Strabag” veiksmīgi realizējusi 1.perona atjaunošanu. Neraugoties uz specifisko, lidostai raksturīgo darbu organizāciju paaugstinātas drošības apstākļos, remontdarbi noritējuši raiti, ciešā sadarbībā ar atbildīgajiem lidostas dienestiem.

Kopējās projekta izmaksas bija 8.9 milj. EUR, un tajā tika iesaistīti vairāk nekā 300 ceļu būves nozares eksperti no Latvijas un Vācijas. Remontdarbu ietvaros “A.C.B.” veica demontāžas darbus, lietus ūdens kanalizācijas izbūvi, seguma pamatu izbūvi, kā arī asfaltēšanas darbus. Savukārt Vācijas ceļu būves speciālisti no kompānijas “Strabag” veica betona ieklāšanas darbus.

AS “A.C.B.” tehniskā direktora vietnieks Edmunds Zonbergs: “Strādājot lidostā, ir jārēķinās ar vairākām tieši šai videi raksturīgām situācijām, kas ietekmē ceļu remontdarbus. Ja autoceļu remontdarbu laikā automašīnas ātrumu no 90 km/h samazina līdz 50 km/h vai pat 30 km/h, tad lidostā situācija ir citāda, lidmašīnas nosēžoties ātrumu 200 km/h nesamazina. Tāpat, veicot lidostas ceļu remontus, jārēķinās, ka papildus darbu veicējam, gājējam un braucējam, ir arī lidmašīnas, kurām turklāt vienmēr, visās situācijās ir priekšroka. Visiem darbu veicējiem ir jāsaņem īpaša autovadītāja apliecība, jāiziet cita veida apmācība, to skaitā drošības instruktāža.”

Zonbergs arī norāda, ka, salīdzinot ar citiem projektiem, kad pasūtītāja iesaiste ceļu remontdarbu procesa laikā nav tik intensīva, lai netraucētu pasažieriem un lidostas darbībai, šajā projektā remontdarbu organizācija noritēja ciešā sasaistē ar lidostas atbildīgajiem dienestiem. Turklāt lidosta strādā 24 stundas diennaktī. Lai pasūtītāja prasītajā kvalitātē tiktu nodrošināta betona ieklāšana, “A.C.B.” šim darbam piesaistīja kolēģus no Vācijas “Strabag”. Ārvalstu pieredze bija nepieciešama, jo Latvijā šis tehnoloģiskais process – betona ieklāšana – nav attīstīta, nevienā no ceļubūves kompānijām arī nav nepieciešamā aprīkojuma. Kopumā Latvijā ceļubūves nozarē ir bijuši tikai trīs projekti, kuriem ir bijusi nepieciešama betona ieklāšana – starptautiskajā lidostā “Rīga” un Lielvārdes lidlaukā.

AS “A.C.B.” ar starptautisko lidostu “Rīga” jau izveidojusies ilgstošasadarbība vairāk nekā 20 gadu garumā, kā rezultātā realizēti četri projekti. Ņemot vērā gūto pieredzi, AS “A.C.B.” pauž cerību, ka sadarbība ar lidostu “Rīga” attīstīsies arī nākotnē.

 

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs