Jūrmalas šosejas pārbūves projekts saņem konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2020” GRAND PRIX

22.03.2021

2021.gada 12.martā, saskaņā ar laika grafiku, Āgenskalna tirgū notika konkursu “Latvijas Būvniecības gada balva 2020” un “Latvijas Gada inženieris būvniecībā 2020” balvu izsniegšana to laureātiem.

Avots: https://www.buvniekupadome.lv/konkurss/latvijas-buvniecibas-gada-balva-2020-laureati/

Kopumā konkursam “Latvijas būvniecības gada balva 2020″ tika pieteikti 140 objektu 10 nominācijās: Fasāžu atjaunošana; Inženierbūve jaunbūve; Inženierbūve pārbūve; Jauna dzīvojamā ēka; Jauna sabiedriskā ēka; Koka būve; Pārbūve; Teritorijas labiekārtojums; Ražotne – industriāla būve; Restaurācija.

GRAND PRIX balva tika piešķirta diviem objektiem: Piegādātāju apvienības “ACB un Binders” īstenotajam Jūrmalas šosejas pārbūves projektam un Mežaparka lielās estrādes pārbūve, posms B, kārta B1, ko īstenojusi pilnsabiedrība “LNK RERE”.

Jūrmalas šosejas pārbūves projekta ietvaros tika veikta ceļa segas virskārtu atjaunošana, ūdens novadīšanas sistēmas atjaunošana, inovatīvas apgaismojuma sistēmas izveide, kā arī labiekārtošanas darb posmā no Rīgas robežas līdz pieejām Jūrmalas pilsētas caurlaižu punktam (13.41-19.25km).

Projekta pasūtītājs: VSIA “Latvijas Valsts ceļi”; projektētājs: AS “Ceļuprojekts”; būvuzraudzība: SIA “FIRMA L4”. Projekta līgumcena 22,97mlj. Eiro (ar PVN). Finansējuma avots: 100% valsts budžeta līdzekļu.

Kā atzina konkursa žūrija, visās nominācijās bija sīva konkurence, jo objekti izpildījuma ziņā, ar arhitektoniskajām vērtībām un sociālo nozīmīgumu ir bijuši gana spēcīgi un cienījami konkurenti, lai radītu grūtības atlasīt godalgoto vietu ieguvējus no kopumā 140 pieteiktajiem objektiem.

Konkursu organizē biedrība Building Design and Construction council (www.buvniekupadome.lv), sadarbības partneri Ekonomikas ministrija, biedrība Zaļās mājas, RDĪD, LVS, BVKB.

Konkurss “Latvijas Būvniecības gada balva” norisinājās septīto gadu. Konkursa misija ir popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji un citi. Konkursa mērķis ir paaugstināt būvniecības, projektēšanas un arhitektūras nozares prestižu sabiedrībā, popularizējot labas prakses pieredzi Latvijā un aiz tās robežām.

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs