A.C.B. asfaltē autoceļa Rīga-Bauska posmu aiz Iecavas

16.06.2015

Uz Bauskas šosejas (valsts galvenā autoceļa A7) posmā no Iecavas līdz tiltam pār Ķekaviņu sākušies asfaltēšanas darbi, tāpēc autovadītājiem jārēķinās ar papildu laiku ceļa maršrutā Rīga–Bauska. Būvdarbu laikā uz Bauskas šosejas atjauno asfaltētā seguma virskārtu, kā arī deformācijas šuves tiltiem pār Misu un Ķekaviņu. Paredzēts, ka būvdarbi, kuru ģenerāluzņēmējs ir akciju sabiedrība «A.C.B.», turpināsies līdz oktobra vidum, to līgumcena ir 3,5 miljoni eiro.

Asfalta virskārtas atjaunošana ik pēc aptuveni astoņiem līdz 12 gadiem (tas ir atkarīgs no satiksmes intensitātes un slodzes katrā konkrētā autoceļā) ir jāveic uz visiem asfaltētiem autoceļiem, lai nodrošinātu to maksimāli ilgu un kvalitatīvu kalpošanu ar vismazākajām izmaksām. Šo Bauskas šosejas posmu pēdējo reizi asfaltēja pirms deviņiem gadiem – 2006. gadā.

Nomainot virskārtu, autoceļš var turpināt kalpot nākamos astoņus līdz 12 gadus bez problēmām. Turpretī, ja periodiskās uzturēšanas darbi netiek veikti normatīvi noteiktajā laikā, seguma bojājumi jau sāk skart nākamās asfalta kārtas un uz autoceļa pastiprināti sāk veidoties bedres. Tādā gadījumā izmaksas autoceļa savešanai braukšanas kārtībā jau ir daudz lielākas.

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs