1980. gados Vanšu tilts pie Daugavas kreisā krasta līdzekļu trūkuma dēļ tika izbūvēts tikai daļēji. Tagad projekts ir pilnībā pabeigts, padarot satiksmi šajā vietā ērtāku, ātrāku un drošāku.

Dienvidu tilta celtniecības mērķis bija izveidot Rīgā drošu, videi draudzīgu un ērtu transporta sistēmu, kura tiktu izmantota, apbraucot Rīgas centru.

Starptautiskā lidosta "Rīga" kļuva modernāka un drošāka – atjaunots skrejceļš un izveidota nepieciešamā infrastruktūra.

Objektam tika veikta nepieciešamā izbūve, lai tas atbilstu nepieciešamajām minimālajām militārajām prasībām (MMP) lidlaukiem saskaņā ar NATO Lidlauku kritērijiem un standartiem (Bi-SC 85-5).

Saulkrastu apvedceļš ir lielākais no jauna būvētais infrastruktūras objekts neatkarīgās Latvijas vēsturē un pirmais no jauna būvētais lielceļa posms pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.

Projekts, kas prasīja netradicionālus risinājumus, lai respektētu apkaimes telpas izjūtu, iemītnieku prasības un tuvu brauktuvei augošo vērtīgo koku bioloģiskās īpatnības.

Salaspils-Babītes apvedceļa mērķis bija nodrošināt satiksmes intensitātei un sastāvam atbilstošu nestspēju, drošības līmeni un autobraucēju komfortu.

Daugavas kreisajā krastā, Mārupes pagastā tikai 10 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra ir tapis pavisam jauns, labiekārtots ciemats "Sēļi".

Publiskā lietošanā esošo pagalmu un piebraucamo ceļu labiekārtošana un remonts Rīgā.

Līguma izpildes ietvaros veikti arī meliorācijas darbi, elektroapgādes un apgaismojuma tīklu izbūve, ceļa horizontālo apzīmējumu uzklāšanas darbi, uzstādītas ceļazīmes un veikti apzaļumošanas darbi.

Paveiktie darbi

22,5 milj. EUR

Izpildes laiks

2005. aug. – darbs pie projekta turpinās

Pasūtītājs

AS "A.C.B."

Būvuzņēmējs

AS "RBSSKALS"

Dzīvojamo māju ciemata “Sēļi” projekta izstrāde un realizācija

Daugavas kreisajā krastā, Mārupes pagastā tikai 10 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra ir tapis pavisam jauns, labiekārtots ciemats “Sēļi”.

2005. gadā vidū tika uzsākta ciemata “Sēļi” attīstīšana 11,2 ha kopējā zemes platībā. Šobrīd tur atrodas trīs daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas ar 93 dzīvokļiem (kopējā dzīvojamā platībā vairāk nekā 7400 m2), kā arī 38 individuālās, dvīņu un rindu mājas, kas jau atradušas savus saimniekus.

Katra mājvieta ir gatava dzīvošanai – ar iekšējo apdari, iebūvētu virtuvi un sadzīves tehniku. Tāpat ciematā atrodas arī tenisa klubs ar modernākajiem tenisa kortiem Latvijā, kā arī restorānu. Par prieku vismazākajiem iedzīvotājiem ir izbūvēts rotaļu laukums.

Ciemats atrodas mākslīgas ūdenskrātuves krastā, kas ir brīvi pieejama visiem ciemata iedzīvotājiem.

Projekts būtiski uzlabojis Mārupes novada teritorijas sociālo vidi un radījis vietu, kur cilvēkiem gan satikties, gan dzīvot augsta komforta apstākļos.

Uzziņas par iespējām iegādāties dzīvokli ciematā “Sēļi”:

Ieva Mūrniece

Tālruņa numurs: + 371 67623960
E-pasts: ieva.murniece@acb.lv