Noslēdzies nozīmīgs posms 20 gados vērienīgākās Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcijā

9.08.2017

“A.C.B.” ir noslēdzis nozīmīgu posmu pēdējo 20 gadu laikā vērienīgākajā rekonstrukcijā – pilnībā no jauna izbūvētas četras asfaltbetona kārtas un pabeigta tā asfaltēšana.  Līdz lidostas skrejceļa atvēršanai lidojumiem 18. augustā jāveic vēl pieguļošās infrastruktūras izbūvēšana un pilnveide, lidjoslas seguma pastiprināšana un jaunākas klases gaismu sistēmas uzstādīšana. Vērienīgā Viļņas lidostas rekonstrukcija ir unikāls projekts ne vien Lietuvai, bet arī Eiropai. Piedāvājam ieskatu atsevišķos projektu faktos.

  • Projekta 20 dienās pilnībā no jauna Viļņas lidostas skrejceļam izbūvētas četras asfaltbetona kārtas, noasfaltēti 550 000 m2. Salīdzinājumam –asfaltētās teritorijas garums līdzvērtīgs Brīvības ielas noasfaltēšanai no Rīgas robežas līdz Brīvības piemineklim 3 reizes.

 

  • Projektā tiek pilnveidota ar skrejceļu saistītā infrastruktūra, tiek veikta lidjoslas seguma pastiprināšana:
  1.  tajā skaitā ieklāto lietus ūdens novades sistēmas cauruļu kopgarums ir 12 000 m jeb attālums no Rīgas centra līdz Ķekavai;
  2. kanalizācijas kabeļu kopgarums ir 55 km jeb garums 2 reizes apkārt Ķīšezeram;
  3. lidostā uzbūvētas 111 jaunas lietus ūdens savākšanas akas.

 

  • Lidostā tiks uzstādītas jaunākas klases CAT II gaismu sistēmas vienā virzienā, tā būtiski palielinot drošību, lidmašīnām nolaižoties nelabvēlīgos laika apstākļos. Skrejceļa abos galos tiek pārbūvētas tuvošanās gaismas.

 

  • Visa projekta ietvaros būs pārvietota grunts apmēram 500 000 m3apjomā. Tas līdzvērtīgs Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmēram.

 

  • Pārbūves teritorijas kopējais apjoms ir 380 000 m2, kurā tiks veikta lidjoslas pastiprināšana un labiekārtošana. Teritoriju izmēra ziņā var salīdzināt ar 6 Ziedoņdārzu apmēru.

 

  • Šajās 35 dienās Viļņas lidostā 24 stundu režīmā strādā apmēram 300 tehnikas un transporta vienības, kā arī – apmēram 200 strādājošo.

 

  • Ar šo rekonstrukciju Viļņas lidosta būtiski uzlabos lidojumu drošību un savu konkurētspēju reģionā.

vilnaslidosta-11 vilnaslidosta-16 vilnaslidosta-30

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām