Lidostas “Rīga” Pirmais perons atzīts par gada inženierbūvi 2015!

18.03.2016

Būvniecības nozares gada gaidītākajā notikumā “Gada labākā būve Latvijā 2015″ par gada labāko inženierbūvi atzīta pilnsabiedrības “ACB un STRABAG” veiktā lidostas “Rīga” Pirmā perona rekonstrukcija.

Objekts „Pirmā perona rekonstrukcija” ir turpinājums Eiropas Savienības projekta „Starptautiskās lidostas „Rīga” infrastruktūras attīstība” īstenošanai, kura mērķis ir uzlabot kontrolējamās un atklātās teritorijas vides apstākļus, paaugstināt gaisa ceļojumu drošības standartus un palielināt starptautiskās lidostas „Rīga” kapacitāti. Lidosta pēc objekta realizācijas ir kļuvusi ērtāka un drošāka tās darbiniekiem, pasažieriem un gaisa kuģiem.

Jāatzīmē, ka objekta būvdarbi noritēja vienlaicīgi ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, kuras drošības pasākumi ievērojami ietekmēja būvniecības procesu plānošanu.

Starptautiskās lidostas „Rīga” pirmā perona rekonstrukcijas kopējais darbu apjoms sasniedza aptuveni 57,9 tūkstošus kvadrātmetru. Rekonstrukcijas laikā veikta esošās densifalta segas demontāža un atkārtota tā izmantošana nesošās kārtas būvniecībā, betona un asfaltbetona segu izbūve, lietus ūdens kanalizācijas kolektoru un ACO drain tekņu būvniecība, lidostas perona apgaismojuma elektropieslēguma nodrošināšana un apgaismes mastu uzstādīšana, kā arī videonovērošanas un vājstrāvas kabeļu līniju izbūve.

Pirmā perona rekonstrukcijas laikā pirmo reizi Latvijā tika veikta betona seguma vienlaidus ieklāšana 10,5 m platā joslā (vienlaicīgi betonējot divas joslas), kas ļāva ietaupīt būvniecības laiku, resursus un izmaksas. Lai nodrošinātu maksimālu kvalitāti un nepieciešamo jaudu, betons tika ražots speciāli šim projektam no Vācijas atvestā, lidotas „Rīga” slēgtajā teritorijā uzstādītajā mobilajā betona ražotnē, kas tika sertificēta saskaņā ar LR normatīvo aktu prasībām. Betona ražošanā tika izmantots cements, kuru ražoja un piegādāja Latvijas uzņēmums SIA „Cemex” individuāli šim projektam.

Objekta rekonstrukcijas darbi norisinājās 7 mēnešus, un to izmaksas bija 8,8 milj. EUR.

 

Konkursa “Gada labākā būve Latvijā 2015″ nominācijā “Inženierbūve”otrā vieta tika piešķirta Tempļakalna ielas gājēju tiltam Alūksnē, bet trešā vieta – Ventas un Liepājas ielas rekonstrukcijai Skrundā. Atzinība izteikta maģistrālo kanalizācijas sistēmu kolektoru rekonstrukcijai Daugavpilī, kā arī Ventspils brīvostas pārvaldes kuģu stāvēšanas piestātnei piegulošās teritorijas labiekārtojuma pārbūvei un kuģu stāvēšanas piestātnei.

Skate “Gada labākā būve Latvijā” ir vienīgais būvniecības nozares konkurss Latvijā, kurā būvnieku veikumu pēc precīziem kritērijiem rūpīgi izvērtē augstas raudzes profesionāļi – žūrija, kuras sastāvā ir būvniecības nozares profesionālo nevalstisko organizāciju un sabiedrisko organizāciju izvirzīti 39 profesionāļi un eksperti.

Galerija Lidostas “Rīga” Pirmā perona rekonstrukcija

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs