“Latvijas Valsts ceļi” pasniedz balvas par labākajām būvēm ceļu būvniecībā

3.06.2019

Piektdien, 31.maijā, VAS “Latvijas Valsts ceļi” pasniedza balvas par labākajām 2018.gada ceļu būvēm valsts ceļu tīklā. Laureātu vidū arī AS “A.C.B.” īstenotie projekti.

Balvas tika piešķirtas trīs grupās: tiltu pārbūve un jaunu tiltu būvniecība, segumu atjaunošana un autoceļu pārbūve.

Autoceļu pārbūves grupā Gada balvu saņēma AS “A.C.B.” par pārbūves darbiem uz valsts galvenā autoceļa A12 Jēkabpils–Rēzekne posmā no Varakļāniem līdz Viļāniem (km 54,60.-72,78.). Posmā izbūvēts jauns salizturīgais slānis, šķembu pamats un ieklātas trīs asfalta kārtas. Viļānos ir izbūvēts rotācijas aplis, atjaunoti tilti pār Maltu, Kaževu un Malmuti. Darbu līgumcena bija 20,5 miljoni eiro, no kuriem 85% līdzfinansēja Kohēzijas fonds. Kā savā uzrunā uzsvēra RTU inženierzinātņu fakultātes dekāns, profesors Juris Smirnovs: “Šogad izšķirties par uzvarētāju šajā grupā bijis sevišķi grūti, par ko liecina atšķirīgais  vērtējums – katram ekspertam savs. Tas nozīmē, ka būvniecības līmenis ne tikai paaugstinās, bet arī izlīdzinās un nav vairs nianšu, kam vērtējumā būtu salīdzinoši mazāka nozīme.”

Atzinību šajā grupā saņēma otrs AS “A.C.B.” īstenotais projekts – valsts galvenā autoceļa A12 Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) posms no dzelzceļa pārbrauktuves līdz Ludzai (km 114,34.-125,14.). Starp konkurentiem bija arī A.C.B. Uzņēmumu grupas pārstāvja SIA “8CBR” veiktais valsts reģionālā autoceļa P30 Cēsis–Vecpiebalga–Madona pārbūves posms no Cēsīm līdz Priekuļiem (km 2,15.-8,02.).

Autoceļu seguma atjaunošanas grupā Gada balva tika piešķirta SIA CBF “Binders par seguma atjaunošanu uz Tallinas šosejas (valsts galvenais autoceļš A1) posmā no Duntes līdz Svētciemam (km 48,10.-81,28.), bet tiltu pārbūves un jaunu tiltu būvniecības grupā Gada balvu saņēma SIA “Viadukts par veikumu uz tilta pār Aivieksti uz Daugavpils šosejas (valsts galvenais autoceļš A6, km 132,51.).

Gada balvas ceļu būvniecībā tika piešķirtas jau devīto reizi. Šogad ekspertu žūrijā darbojās Lietuvas ceļu administrācijas pārstāvis Marius Čereška, ceļu būvinženieris, Transportbūvju inženieru asociācijas valdes loceklis Elmārs Daniševskis, RTU Transportbūvju institūta direktors profesors Dr. sc. ing. Ainārs Paeglītis, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekāns profesors Dr. sc. ing.Juris Smirnovs, VAS “Latvijas Valsts ceļi” Projektu kvalitātes audita daļas vadītājs Juris Tauriņš un ceļu un tiltu būvinženieris, ilggadējais SIA “8CBR” galvenais inženieris Juris Anitens.

Avots: VAS “Latvijas Valsts ceļi”

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs