Ekspluatācijā nodota Mežaparka Lielās estrādes pārbūves 1.kārta

22.06.2018

Ceturtdien, 7. jūnijā, ekspluatācijā tika nodots Mežaparka Lielās estrādes pārbūves 1.kārta. Estrādes svinīgā atklāšana notika 18.jūnijā, bet pēc divām dienām, 20. un 21. jūnijā, estrādi varēja apskatīt rīdzinieki un pilsētas viesi, kad tur notika atklāšanai par godu rīkoti kultūras pasākumi.

Mežaparka Lielās estrādes pārbūve paredzēja skatītāju zonas un estrādes pielāgošanu 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Iepriekš svētku estrādes teritorijas platība bija 91 997 kvadrātmetri, kas pārbūves laikā ir palielināta līdz 146 430 kvadrātmetriem, tādējādi Mežaparka estrādes iežogotā teritorija ir aptuveni par 50 000 kvadrātmetru lielāka kā līdz šim.

Līdz pārbūves darbu uzsākšanai skatuves tribīnēs vietas pietika 7510 koristiem, bet par godu gaidāmajiem simtgades Dziesmusvētkiem, ir izveidotas pagaidu koka tribīnes, nodrošinot ietilpību ar pavisam kopā 9802 koristu vietām.

Savukārt skatītāju lauka platība pēc pārbūves ir 22 197 kvadrātmetri, kuros nodrošinātas sēdvietas 30 557 skatītājiem iepriekšējo 23 000 sēdvietu vietā. Zem jaunā skatītāju lauka izbūvēta pergola ar divu līmeņu telpām apmeklētāju labierīcībām, tirdzniecības vietām, medpunktiem un info centram. Apgaismojumu estrādē nodrošina četri jauni torņi, kuros iebūvētas televīzijas un radio pieslēguma akas.

AS “A.C.B.” veica estrādes perimetrālo un piekļūšanas ceļu izbūvi ar asfaltbetona segumu, gājēju celiņu ierīkošanu ar fiksētu un nefiksētu šķembu segumu, skatītāju lauka celiņu un laukuma starp skatuvi un skatītāju zonu būvniecību, kā arī seguma zem pergolas 1.stāva līmenī ieklāšanas darbus ar kopējo bruģakmens segumu gandrīz 20 tūkst. kvadrātmetru platībā.

Kopējās Mežaparka estrādes pārbūves pirmās kārtas izmaksas ir aptuveni 26,74 miljoni eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Pirmās kārtas būvniecības darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica pilnsabiedrība “LNK, RERE”, kas sastāv no SIA “RERE Būve” un AS “LNK Industries”.

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs