A.C.B. uzņem Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas izbraukuma sēdi

26.02.2019

2019.gada 25.februārī Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija rīkoja izbraukuma sēdi A.C.B. uzņēmumā, kurā iepazinās kā stratēģiskajā plānošanā izvirzītie mērķi atšķiras no sasniegtajiem rezultātiem, kādi ir ceļu nozares izaicinājumi, ieskaitot Eiropas Savienības fondu finansējuma izbeigšanos 2020. gadā un kādi ir iespējamie risinājumi.

Komisijas deputāti uzklausīja A.C.B. Grupas operatīvā vadītāja A.Sviķa un biedrības “Latvijas ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētāja Andra Bērziņa redzējumu, ka autoceļu tīklu nav iespējams uzturēt pienācīgā stāvoklī bez kapitālieguldījumiem un  rosināja veidot jaunu Nacionālā attīstības plāna izpildes, vadības un uzraudzības administratīvo mehānismu.

2020. gadā Latvijā ir pārdomāta un attīstīta ceļu infrastruktūra. Kvalitatīvi ceļi savieno nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centrus, kuros koncentrēta ražošana un pakalpojumi. Pateicoties mērķtiecīgām investīcijām, reģionālajos attīstības centros ir radītas jaunas darbavietas, un daudzi Latvijas iedzīvotāji izvēlas dzīvot reģionu centriem tuvējās teritorijās”. Šāda neticama aina, diemžēl, nav uzburta kādas bezatbildīgas partijas priekšvēlēšanu solījumā, bet ierakstīta visnopietnākajā valsts plānošanas dokumentā – Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020. gadam Plānam ir likuma spēks, to ir apstiprinājusi Saeima.

Biedrības “Latvijas ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš uzskata: “Autoceļu tīklu nav iespējams uzturēt pienācīgā stāvoklī bez kapitālieguldījumiem. Rīgas ielu seguma liktenis uzskatāmi parāda, kas notiek, ja ceļi nav prioritāte. Ļoti gribas cerēt, ka 13. Saeimas deputāti atšķirībā no saviem priekšgājējiem to sapratīs un nepieļaus, ka bedres turpina pārņemt Latviju”. Viņš arī rosināja veidot jaunu Nacionālā attīstības plāna izpildes, vadības un uzraudzības administratīvo mehānismu, nomainot esošo, mazspējīgo.

Izbraukuma sēdi vadīja komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, piedalījās priekšsēdētāja biedre Inese Ikstena, kā arī komisijas locekļi, Jānis Cielēns, Ivans Klementjevs, Dace Rukšāne-Ščipčinska un Karina Sprūde. Uz izbraukuma sēdi nebija ieradušies komisijas sekretārs Edmunds Teirumnieks un deputāti Arvils Ašeradens, Anda Čakša, Jānis Dombrava, Jānis Dūklavs, Aldis Gobzems, Andris Kazinovskis, Jānis Krišāns, Ēriks Pucens, Didzis Šmits, Jānis Tutins.

Sēdes noslēgumā deputāti iepazinās ar Salu tilta rekonstrukcijas projektu.

Avots: biedrība “Latvijas ceļu būvētājs”

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz ziņām

Arhīvs